چطور عشق بورزیم

توانایی ما در شاد و خوشبخت بودن، بیش از هرچیز دیگری به کیفیت روابطمان بستگی دارد. با این حال، ما دقیقاً در همین مورد بیشترین مشکل را داریم و نمی‌توانیم منظورمان را به‌درستی به طرف مقابل انتقال دهیم و یا دقیقاً همان شریک عاطفی‌ای را که دنبالش هستیم پیدا کنیم. عمده‌ی مشکل ناشی از این افسانه‌ی دیرپا است که بشر ذاتاً و فطرتاً می‌داند چطور عشق بورزد. اصلاً اینطور نیست؛ ما معتقدیم که عشق نوعی مهارت است، نه یک احساس صِرف ــ و باید این مهارت را یاد بگیریم و با دقت و ظرافت تمرین کنیم. ما در اینجا مطالب متنوع زیادی در اختیار شما می‌گذاریم تا به کمک آن‌ها بتوانید با مهارت عشق آشنا شوید و در روابط خود بهتر و اثرگذارتر عمل کنید.

چگونه عشق خود را پیدا کنیم

یکی از بلندترین موانع در یافتن شریک عاطفی مناسب این است که نمی‌دانیم دقیقاً باید دنبال چه شخص یا شخصیتی باشیم. سابقاً این وظیفه‌ی خانواده یا جامعه بود که برای‌مان شریک زندگی پیدا کنند، اما امروزه به ما می‌گویند به ندای قلبت گوش کن و هرچی احساست گفت به آن عمل کن. این توصیه یک گام رو به جلو است، اما همین احساسات در بسیاری از موارد، طبق منطقی که فهمش برای‌مان سخت است، ما را گرفتار افراد و شخصیت‌های مشکل‌دار می‌کنند.

چگونه عشق را ماندگار کنیم

چالش بزرگ در مورد عشق فقط این نیست که معشوق خود را چطور پیدا کنیم، وجه مهم‌تر آن این است که بلد باشیم بعد از یافتن او رابطه‌مان را عمیق‌تر و ماندگار کنیم.

چطور ازدواج کنیم

می‌دانیم که برای ازدواج باید مقدمات زیادی بچینیم، اما عمدتاً این مقدمات را به مسائل ظاهری محدود می‌کنیم. مراسم را در کدام تالار برگزار کنیم، از چه گل‌هایی برای مراسم استفاده کنیم، چه لباسی بپوشیم، کدام آتلیه برویم و غیره. وقتی همه‌ی این‌ها با موفقیت و با بهترین کیفیت انجام شد و زوجین مدتی در کنار هم زندگی کردند، ناگهان خبر می‌رسد که از هم جدا شده‌اند! هیچ‌کس هم نمی‌داند مشکل از کجا بوده. کسی نمی‌گوید به خاطر بی‌سلیقگی در انتخاب گل یا شور بودن غذای مراسم عروسی این دو نفر از هم جدا شده‌اند. اصلی‌ترین مقدمات هر ازدواجی مسائل روانی است نه ظاهری. ما باید بلد باشیم خودمان را بشناسیم، شریکمان را درک کنیم، با کدورت‌های احتمالی بین زوجین آشنا باشم، و نقش دقیق عشق را در زندگی بدانیم. ما نیاز داریم که بدانیم در زندگی مشترک با چه چیزهایی مواجه خواهیم شد و با چه ذهنیتی باید به آن‌ها نگاه کنیم و با چه ابزارهایی آن‌ها را رفع و رجوع  کنیم.

چطور با مصائب عشق کنار بیاییم

هیچ رابطه‌ای نیست که عاری از مشکل و مسئله باشد. هر عشقی با خود غم و اندوهی دارد. هیچ انسانی نیست که رفتارهای ناپسند و بدقلق نداشته باشد. مصائب عشق بخشی از حقایق زندگی است و با هرکسی که وارد رابطه‌ی عاطفی شویم این مصائب به اشکال مختلف خودشان را نشان خواهند داد.

————————

فهرست

——–

همرسانی: